Papież Franciszek do członków „Solidarności”: bądźcie wierni swoim wartościom! PDF
sobota, 21 listopada 2015 09:25

– Od 35 lat wasz Związek angażuje się na rzecz świata pracy, zarówno fizycznej, jak i intelektualnej, jak również na rzecz obrony podstawowych praw osoby i społeczeństw – powiedział 18 listopada papież Franciszek do przedstawicieli NSZZ „Solidarność”, którzy wzięli udział w tradycyjnej środowej audiencji generalnej w Watykanie.

– Bądźcie wierni temu zaangażowaniu, aby interesy polityczne albo ekonomiczne nie były ważniejsze od wartości, które stanowią istotę ludzkiej solidarności. Zawierzam was i wszystkich członków Związku opiece waszego patrona, błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki i z serca wam błogosławię – dodał papież Franciszek zwracając się po włosku do uczestników pielgrzymki „Solidarności”.